Nowe kompaktowe ładowarki kołowe nowej generacji Cat 906, 907 i 908

Silniki i części zamienne do ładowarek CAT

Opierając się na sukcesie kompaktowych ładowarek kołowych Cat® serii M, nowe ładowarki kołowe Cat 906, 907 i 908 nowej generacji mogą pochwalić się przeprojektowanym stanowiskiem operatora, zmodernizowanym napędem i układem napędowym, wyposażonym w nowy silnik Cat C2.8, zapewniającym szybsze poruszanie się po drogach i lepsze osiągi układu napędowego. Nowa hydraulika i konstrukcja sprawia, że nowe modele są optymalnie dopasowane do wielu zastosowań.

Lepsze wrażenia operatora
Nowa uszczelniona i ciśnieniowa kabina poprawia komfort pracy operatora, zachowując jednocześnie poprzednie funkcjonalne aspekty projektu, takie jak podniesione pedały podłogowe i dwoje drzwi, aby ułatwić czyszczenie kabiny. Optymalną widoczność uzyskuje się dzięki większym standardowym lusterkom bocznym, opcjonalnym elektrycznym i podgrzewanym lusterkom z parabolicznymi soczewkami oraz opcjom przedniej i tylnej kamery. Nowe jednoczęściowe przednie i tylne szyby zapewniają o 60% lepsze pokrycie wycieraczek.

Zamontowane w fotelach elementy sterujące poprawiają ergonomię obsługi nowych ładowarek. Wielofunkcyjny joystick steruje kierunkiem i prędkością jazdy, proporcjonalnym przepływem pomocniczym, blokadą mechanizmu różnicowego i stałym przepływem hydraulicznym bez zdejmowania ręki przez operatora z joysticka, co zwiększa bezpieczeństwo pracy. Podobnie jak w przypadku większych ładowarek kołowych Cat, firmy będą mogły wybierać spośród szerokiej gamy siedzeń, w tym nowego podgrzewanego i wentylowanego siedzenia premium.
Po raz pierwszy w tej klasie wielkości, nowe programowalne wyrzuty w kabinie z czujnikami obrotowymi o wysokiej rozdzielczości zamontowanymi na ramionach ładowarki, lepiej chronią operatorów przed niepożądanymi wstrząsami i wibracjami spowodowanymi uderzaniem łyżek o ziemię i/lub uderzaniem w ograniczniki zrzutu na maksymalnej wysokości. Właściwa operacja wyrzucenia pozwala również zaoszczędzić do 20% żywotności krawędzi tnącej łyżki. Zamiast opuszczać kabinę w celu ustawienia, operator pozostaje w kabinie, ustawiając górną, dolną i odłączaną pozycję osprzętu za naciśnięciem jednego przycisku. Włączone jest również tłumienie cylindra, aby zapewnić operatorowi dodatkową ochronę.
Sercem nowej konstrukcji kabiny jest monitor kontrolny nowej generacji, który oferuje szereg informacji o działaniu maszyny w czasie rzeczywistym. Umożliwia operatorowi skonfigurowanie reakcji przekładni hydrostatycznej, automatyczne wyłączanie silnika na biegu jałowym oraz tryb użytkowego układu napędowego, który zapewnia operatorom bardziej intuicyjne sposoby kontrolowania prędkości jazdy i prędkości obrotowej silnika, co jest idealne podczas pracy z osprzętem hydromechanicznym.

Ulepszony układ napędowy
Zaprojektowany specjalnie z myślą o produktach Cat, nowy silnik Cat C2.8 zapewnia taką samą moc brutto 55,7 kW (74 KM) jak poprzedni silnik i o 13% większy moment obrotowy, co zapewnia lepsze osiągi na drodze i większą siłę pociągową. Cat C2.8 spełnia normy emisji EU Stage V i US EPA Tier 4 Final z dostępnymi alternatywnymi pakietami emisji. Jego przekładnia „shift-on-the-go” zapewnia zwiększoną prędkość jazdy do 40 km/h (25 mil/h), a większa pojemność zbiornika paliwa o 30% w modelach 906 i 12% w modelach 907 i 908 zapewnia wydłużone cykle pracy.

Podczas pracy w zapylonym środowisku nowa opcja wentylatora nawrotnego pomaga w utrzymaniu czystości rdzeni chłodzących, zapewniając bardziej wydajną kontrolę temperatury. Za pomocą dotykowego przycisku w kabinie system może zostać wyłączony, ustawiony do pracy w trybie automatycznym lub chwilowo aktywowany przez operatora. Tryb automatyczny wykorzystuje ustawienie fabryczne do zmiany kierunku przez 10 sekund co 10 minut. Operator może łatwo zmieniać częstotliwość i czas trwania automatycznego cofania za pomocą nowego monitora kontrolnego.
Ulepszona hydraulika i konstrukcja
Aby sprostać zapotrzebowaniu na zwiększoną wielofunkcyjność z podnoszeniem i przechylaniem podczas zasilania narzędzi hydromechanicznych, ładowarki kołowe nowej generacji są wyposażone w nowy standardowy zawór z kompensacją ciśnienia, który umożliwia operatorom jednoczesne sterowanie osprzętem i płynną obsługę osprzętu hydromechanicznego. Zwiększone robocze ciśnienie pomocnicze ułatwia pracę i poprawia kierowanie, zmniejszając zmęczenie operatora.

W całej gamie zwiększono pojemności łyżek Nowością w tej klasie wielkości jest opcjonalna konfiguracja Cat 908 z wysokim udźwigiem, idealna dla klientów działających w rolnictwie, przemyśle i gospodarce odpadami. W połączeniu z opcjonalnym wentylatorem rewersyjnym konfiguracja wysokiego podnoszenia zapewnia rolnikom zwiększoną wydajność i niezawodność działania. Dostępne opony pełne i konfiguracja wysokiego podnoszenia sprawiają, że nowa ładowarka 908 jest idealna do zastosowań przemysłowych i utylizacji odpadów.
Wydajne, mocno oświetlone światła LED są teraz dostępne zarówno dla świateł roboczych/drogowych, jak i pod maską, aby lepiej oświetlić obszary robocze w warunkach słabego oświetlenia. Skoncentrowane na zadaniach oświetlenie pod maską LED ułatwia obsługę w słabym oświetleniu otoczenia. Unikalny zespół rezystorów wbudowany w korpus świateł drogowych Cat LED utrzymuje w lampach wystarczające ciepło, aby stopić śnieg i lód, poprawiając wydajność w porównaniu z konwencjonalnymi światłami drogowymi LED podczas pracy w chłodniejszym klimacie.

SPECYFIKACJA PRODUKTU – ładowarki CAT

  906 907 908
Silnik CAT C2.8 CAT  C2.8 CAT C2.8
Moc, kW (KM) 55,7 (74) 55,7 (74) 55,7 (74)
Masa eksploatacyjna kg (funty) 5730 (12628) 5792 (12 765) 6632 (14617)
Pojemność łyżki** m 3 (jard 3 ) 0,95 (1,24) 1,05 (1,37) 1,15 (1,5)

CATERPILLAR – części zamienne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *