Nowe silniki serii 5000 firmy Perkins

Silniki i części zamienne Perkins

W odpowiedzi na krytyczne zapotrzebowanie na energię elektryczną w kluczowych zastosowaniach, takich jak szpitale i centra danych na całym świecie, firma Perkins opracowała swoją najpotężniejszą i największą jak dotąd gamę silników do agregatów prądotwórczych.

Nowe silniki serii 5000 zostały zaprojektowane i zbudowane tak, aby zapewnić niezawodną moc podstawową lub w trybie czuwania, jakiej wymagają aplikacje zasilania awaryjnego w ich codziennej pracy.

Aby ograniczyć przestoje do minimum, gama rzędowych 6- i 8-cylindrowych oraz V12 i V16 -cylindrowych silników (Perkins – 5006, 5008, 5012, 5016) została zoptymalizowana tak, aby zaspokoić potrzeby producentów agregatów prądotwórczych w zakresie szybkiego, niezawodnego i ekonomicznego zasilania, przy jednoczesnym zapewnieniu obsługi oraz niskich kosztów eksploatacji.

Celowe wykonanie – generatory prądu
Wykorzystywanie potencjału na wyższym poziomie wydajności elektrycznej oznacza maksymalizację efektywności każdej części, konstrukcji i możliwości, które trafiają do gamy silników serii 5000. Właśnie dlatego, w zakresie mocy od 750 do 2500 kVA, silniki z elektronicznym wtryskiem paliwa są budowane zgodnie ze światowymi standardami pod względem wydajności, zużycia paliwa i globalnej emisji.

Dzięki wyjątkowej akceptacji obciążenia, reakcji i wydajności, seria 5000 jest w stanie zapewnić moc szybciej, gdy tylko jest wymagana. Dodajmy do tego wysoką moc przy niewielkich rozmiarach, zapewniając zoptymalizowane zużycie paliwa i oleju, a seria 5000 jest w stanie obniżyć barierę wdrażania i całkowity koszt eksploatacji w różnych zastosowaniach.

Sprostać wyzwaniu
Zaprojektowana, skonstruowana i zbudowana w celu zapewnienia niezawodnego zasilania dla aplikacji zasilania awaryjnego, w tym infrastruktury krytycznej, seria 5000 została gruntownie przetestowana pod kątem wydajności i trwałości w najtrudniejszych środowiskach przez ponad 10 000 godzin pracy.

Zoptymalizowane turbosprężarki pomagają zapewnić znakomitą akceptację obciążenia, która spełnia normy ISO 8528-5 G2 i G3 i mogą akceptować 100% obciążenia blokowego NFPA, umożliwiając serii 5000 osiągnięcie pełnego powrotu do normalnego stanu po pierwszym etapie obciążenia w ciągu 13 sekund.

Zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju

Seria 5000 została również opracowana w celu spełnienia dzisiejszych surowych i stale zmieniających się globalnych wymagań dotyczących emisji bez poświęcania wydajności.

Silniki zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały normom emisji US EPA Tier 2. Silniki serii 5000 pomagają przygotować generatory prądu na przyszłość dzięki rdzeniowej konstrukcji silnika, która wykorzystuje najnowsze elektroniczne wtryskiwacze paliwa w celu zmniejszenia emisji spalin.

Seria 5000 może pracować z biodieslem do B20, przy 20% rozcieńczeniu biodiesla ze standardowym olejem napędowym lub na 100% hydrorafinowanym oleju roślinnym (HVO) zgodnie z EN15940, jak wyszczególniono w instrukcjach obsługi i konserwacji Perkins® 5000 Series.

Części zamienne do agregatów z silnikiem Perkins

źródło: Perkins

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *