Kohler wygrywa – Ksd 1403Tca – DIESEL ROKU 2022

Diesel of the Year 2022

Nagroda Diesel of the Year powraca do Kohlera , który wygrywa po raz trzeci w ciągu ostatnich dziesięciu lat, dzięki nowemu silnikowi Ksd 1403Tca . Wygrał już w 2012r roku z Kdi 2504Tcr, a w 2015r z Kdi 3404Tcr Scr .

Wielokrotnie nagradzany silnik jest częścią nowej serii silników KSD (Kohler Small Displacement) , zaprojektowanych w celu dostosowania do wszystkich obszarów geograficznych, zgodności ze wszystkimi światowymi przepisami i kompatybilności ze wszystkimi typami maszyn.

1403Tca, co oznacza Turbo Common Rail z chłodnicą końcową, jest jednym z trzech silników w gamie Ksd, która obejmuje również 1403 Turbo Common Rail i 1403 wolnossący.

Ta wersja może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym 120 Nm przy 1400 obr./min, konkurencyjnym stosunkiem pojemności do momentu obrotowego w porównaniu z silnikami o tej samej pojemności skokowej, ale o mocy od 30 do 40 kW, które wymagają układów oczyszczania spalin. Silnik poniżej 19 kW spełnia aktualne światowe przepisy dotyczące emisji: EU Stage V, US Tier 4 Final, a do końca tego roku również China Stage IV. Zużycie zmniejsza się dzięki optymalizacji prędkości obrotowej silnika i sprawdzeniu układu hydraulicznego. Okresy między przeglądowe są maksymalizowane, a całkowity koszt eksploatacji niski, częściowo dzięki inteligentnym funkcjom diagnostyki i prognozowania.

Silniki i części zamienne KOHLER

zestawy naprawcze silników, tłoki, pierścienie tłokowe, tuleje, panewki główne i korbowodowe, zestaw uszczelek, uszczelka pod głowicę, termostat, pompa wtryskowa, pompa wody, głowica, wał korbowy, wtryski, końcówki wtrysków, alternator, rozrusznik, termostat, …KOHLER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *