Pierwsza koparka Hitachi ZX130-7 w Europie

Pierwsza średnia koparka Hitachi ZX130-7 w Europie została zakupiona przez specjalistycznego wykonawcę robót ziemnych i infrastruktury MV Kelly. Imponujący nowy model został dostarczony przez Hitachi Construction Machinery (Wielka Brytania) do jednego z głównych projektów budowlanych firmy z Birmingham w pobliżu Wallingford

Firma MV Kelly kupiła ponad 3000 koparek Hitachi od brytyjskiego dealera Hitachi, który jest spółką zależną Hitachi Construction Machinery Co., Ltd. Firma posiada obecnie 543 maszyny Zaxis — od mini koparki ZX33U-6 do średniej koparki ZX300-6 – pracuje w 227 lokalizacjach w środkowej Anglii.

Ekstremalna niezawodność
Doug Curran jest dyrektorem ds. aktywów i floty MV Kelly, który odpowiada za zakup i utylizację maszyn grupy, i mówi: „Koparki Hitachi są niezwykle niezawodne, pracując codziennie przez 2,5 do 3 lat, kiedy je posiadamy. Ponadto jesteśmy pod dobrą opieką wspaniałych ludzi w Hitachi, a nasze partnerstwo nie ma sobie równych. I wreszcie, wartość rezydualna maszyn Zaxis jest doskonała.”

„Hitachi ZX130-6 jest idealnym narzędziem do wykonywanej przez nas pracy, więc kiedy firma Hitachi zaoferowała nam możliwość zakupu pierwszego ZX130-7, byliśmy naprawdę zadowoleni z dodania go do naszej floty. Maszyna została przydzielona naszemu doświadczonemu operatorowi Johnowi Ritchie, który jest bardzo zadowolony z komfortu w kabinie oraz szybkości i wydajności tego najnowszego modelu.”

Idealne środowisko pracy
John jest operatorem maszyn od ponad 30 lat, z których ostatnie pięć pracował z MV Kelly. W tym czasie obsługiwał ZX130-5 i ZX130-6, dzięki czemu ma dobre kwalifikacje do testowania pełnego potencjału nowego ZX130-7.

Używa maszyny do kopania fundamentów, odwadniania, profilowania i wszystkich innych prac, aby doprowadzić każdą działkę do zadanego poziomu i mówi: „Hitachi zawsze produkowało doskonałe koparki. Są szybkie, płynne i niezawodne – a ZX130-7 nie jest wyjątkiem”.

Firma Hitachi przeprojektowała kabinę Zaxis-7 w celu stworzenia idealnej przestrzeni roboczej, a John mówi: „Środowisko pracy jest idealne z całym pomieszczeniem, którego potrzebuję do wykonywania mojej pracy. Jakość kabiny jest pierwszorzędna, z mniejszymi wibracjami i hałasem niż w poprzedniej generacji oraz z większą ilością miejsca na telefon, torbę na lunch i napoje.

„Odczuwam również różnicę w komforcie dzięki regulowanym podłokietnikom, a połączony ruch fotela i konsoli jest doskonały. Elementy sterujące i przełączniki są łatwo dostępne, a dźwignie są wygodne, a dodatkowo wygodne przyciski ułatwiają obsługę.

„Duży 8” ekran jest wyraźny i czytelny, a olej i wodę można sprawdzić na monitorze bez konieczności wspinania się na maszynę. Wszystko to sprawia, że ​​mój dzień pracy jest przyjemniejszy”.

John jest również pod wrażeniem wydajności maszyny: „Podobnie jak wszystkie maszyny Hitachi, najnowszy układ hydrauliczny działa płynnie i precyzyjnie. Nowy silnik Stage V nie wymaga AdBlue – a to oszczędza mi czas, ponieważ nie muszę uzupełniać zbiornika i nie ma już żadnego ryzyka zanieczyszczenia”.

Bezpieczeństwo jest priorytetem
Ponadto John uważa bezpieczeństwo za swój najwyższy priorytet, a ZX130-7 wyróżnia się pod tym względem: „Nacisk kładziony na moje bezpieczeństwo jako kierowcy pomaga mi pracować pewniej i wydajniej. System kamer zapewnia mi spokój dzięki wyjątkowemu podglądowi tego, co dzieje się wokół maszyny. Monitor jest w lepszej pozycji i jest bliżej mojej linii widzenia podczas pracy.

„Moja widoczność jest również lepsza, gdy pada deszcz, ponieważ wycieraczka przedniej szyby ma większą powierzchnię i teraz zakrywa dolną przednią szybę. Dłuższy wąż do tankowania oszczędza czas i jest wygodniejszy. I wreszcie, dźwignia odcinająca pilota jest łatwo dostępna i bezpieczniejsza, ponieważ nie uruchomi się, jeśli przypadkowo dotkniesz dźwigni”.

Podsumowując, John mówi: „Ogólnie rzecz biorąc, bardzo podoba mi się wygląd maszyny – naklejki z boku i z tyłu naprawdę ją podkreślają! Największe ulepszenia między modelami ZX130-6 i ZX130-7 to prędkość, moc, komfort w kabinie i wszystkie drobne szczegóły, takie jak przyciski wyciszania i wycieraczek na joystickach. Muszę powiedzieć, że ta maszyna została zaprojektowana z myślą o kierowcy”.

ZX130-7
Moc znamionowa silnika (kW): 74 kW (ISO14396)
Masa eksploatacyjna (kg): 13 300 – 15 700 kg
Łyżka podsiębierna ISO Nasyp: 0,19 – 0,66 m3
Dostępne w: Europa
Średnia koparka ZX130-7 umożliwia zwiększenie zysków i obniżenie kosztów eksploatacji dzięki wyjątkowej niezawodności, wydajności i produktywności. Model zgodny z normą Stage-V ma najnowocześniejszą kabinę z pierwszorzędnymi funkcjami komfortu i bezpieczeństwa.

Źródło: Hitachi

W naszej ofercie części zamienne i silniki do koparek Hitachi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *