Nowa 6-tonowa koparka kołowa firmy Bobcat

Oszczędny silnik Stage V

Nowa, zgodna z normą Stage V wersja 6-tonowej koparki kołowej E57W jest już dostępna. E57W jest napędzana silnikiem Bobcat D24 Stage V, zapewniającym moc 42,5 kW (57 KM) przy 2400 obr./min, z wydajnym katalizatorem utleniającym (DOC) i filtrem cząstek stałych (DPF) w celu zapewnienia minimalnych emisji.

Wyższe osiągi i niższe zużycie paliwa
Nowa 6-tonowa koparka kołowa klasy Stage V firmy Bobcat oferuje kompaktowe wymiary, wysoką wydajność i większy komfort operatora. Wyróżnia się w swojej klasie połączeniem doskonałej stabilności, płynnej kontroli funkcji roboczych i wyjątkowej mobilności.

Maksymalny moment obrotowy 202 Nm z silnika D24 jest już dostępny przy 1600 obr./min (czyli o 200 obr./min mniej niż w poprzednim silniku Stage IIIB). Ta szybka dostępność mocy zapewnia również oszczędność paliwa. Ponadto takie funkcje jak automatyczne wyłączanie silnika (wyłączanie silnika po określonym czasie pracy na biegu jałowym) i automatyczna praca na biegu jałowym oszczędzają paliwo, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować zużycie paliwa.

Dostęp do silnika jest łatwy poprzez tylną klapę, a wszystkie punkty serwisowe i konserwacyjne są dostępne. Poprawiono również obsługę serwisową, dodając rurę wlewu oleju i automatyczny napinacz paska. Otwory tylnej klapy w modelu E57W zostały zoptymalizowane pod kątem lepszego przepływu powietrza.

Maksymalny komfort operatora
Najwyższy komfort operatora osiągnięto dzięki przestronnej ciśnieniowej kabinie o niskim poziomie hałasu (74 dBA) i niskim poziomie drgań. Doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach z kabiny zapewnia wydajny system usuwania zaparowania, światła LED kabiny i wysięgnika oraz duże lusterka boczne. W pełni regulowany, podgrzewany fotel z zawieszeniem pneumatycznym i klimatyzacja w standardzie zapewniają doskonałe środowisko pracy operatora.

W pełni regulowane elementy sterujące, w tym kolumna kierownicy i konsole joysticków, zapewniają doskonałą ergonomię. Kierownicę można ustawić odpowiednio do operatora. Ogrzewanie siedzeń, oświetlenie kabiny, osłona przeciwsłoneczna i lusterko boczne to standardowe wyposażenie.

E57W jest prosty, intuicyjny i wydajny w obsłudze, wspomagany przez 7-calowy ekran dotykowy i ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące. Wrażliwe joysticki niewymagające wysiłku umożliwiają płynną i bezpieczną obsługę maszyny przy minimalnym wysiłku. Proporcjonalny przepływ pomocniczy zapewnia precyzyjną kontrolę podczas korzystania z różnego osprzętu.

Krótka specyfikacja koparki kołowej Bobcat E57W:

łyżki: do 0,276 m 3
Ciężar roboczy: 6312 kg
Głębokość kopania (ramię 1,9 m): 3795 mm
Zasięg kopania (ramię 1,9 m): 6400 mm
Zasięg kopania na poziomie gruntu (ramię 1,9 m): 6190 mm
Wysokość kopania (ramię 1,9 m): 6170 mm
Rozstaw osi: 2100 mm
Szerokość całkowita (pojedyncze koło): 1947 mm
Wysokość całkowita (std z przodu): 2861 mm
Długość całkowita (std przód): 6120 mm
Tylny promień obrotu: 1650 mm
Siła kopania łyżki (ramię 1,6 m) (ISO): 41,2 kN
Siła kopania ramienia (ramię 1,6 m) (ISO): 27,5 kN
Udźwig na poziomie podłoża (z przodu): 1,25 t na 5,0 m²
Maksymalna prędkość jazdy: 30 km/h
Silnik (SAE J1349): D24 Stage V 42,5 kW (57 KM) przy 2400 obr./min, z turbodoładowaniem

źródło: Bobcat

Części zamienne do silników BOBCAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *