Nowa generacja obrotowych ładowarek teleskopowych firmy Bobcat

Silniki i części zamienne BOBCAT

Zainspirowany filozofią firmy „Next is Now”, Bobcat ogłosił znaczący rozwój firmy na rynku ładowarek teleskopowych. Bobcat współpracował z Magni TH z Włoch, aby wprowadzić rozszerzoną linię obrotowych ładowarek teleskopowych nowej generacji na rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce (EMEA) oraz w Rosji i krajach WNP.

Nowa gama obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat obejmuje dziesięć modeli zgodnych z normą Stage V na rynek europejski, o wysokości podnoszenia od 18 do 39 mi udźwigu od 4 do 7 ton. Uzupełniają je kolejne cztery modele z silnikiem Stage IIIA przeznaczone na Bliski Wschód, Afrykę i Rosję / WNP, o wysokości podnoszenia od 18 do 25 mi udźwigu od 4 do 6 ton.

Olivier Traccucci, starszy menedżer ds. Produktów w Bobcat Telehandler , powiedział: „Nasza nowa gama obrotowych ładowarek teleskopowych oferuje rozszerzony wybór modeli oraz zwiększoną wysokość podnoszenia i udźwig. Nowa seria oferuje najnowocześniejszą technologię, która kontynuuje motyw odkrywania na nowo, który jest podstawą naszej filozofii „Next is Now”. W rezultacie oferują zwiększoną wydajność 360 °, aby stworzyć najlepsze narzędzia do nawet najbardziej złożonych zadań związanych z obsługą placu budowy. Duży wybór ponad 20 osprzętu i różnych opcji gwarantuje również, że praca na wysokości nigdy nie była tak wszechstronna, wydajna, wygodna i bezpieczna. ”

Dostępna do zamówienia już teraz wraz z niektórymi maszynami już dostarczonymi w Europie, nowa gama obrotowych ładowarek teleskopowych firmy Bobcat została zaprezentowana podczas inauguracji online, która odbyła się 2 grudnia 2020 r. Była to kontynuacja strategii Next is Now przedstawionej po raz pierwszy w EMEA i Rosja / CIS na poprzednim wydarzeniu internetowym w październiku 2020 r., Podczas którego Bobcat wprowadził 48 produktów w 12 różnych kategoriach.

Rosnący rynek dla obrotowych ładowarek teleskopowych
Rynek obrotowych ładowarek teleskopowych stale rośnie na całym świecie. Na przykład w Europie rynek wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat o 23%, aw 2019 roku osiągnął po raz pierwszy ponad 3000 sztuk. W rzeczywistości 85% wielkości rynku światowego znajduje się w regionie EMEA.

Wynalezione na początku lat 90. obrotowe ładowarki teleskopowe mają obrotową wieżę i cztery stabilizatory, które umożliwiają im solidną pracę w miejscu z pełną wydajnością operacyjną. Obrót wieży o 360 ° umożliwia maszynom przenoszenie ładunków w dowolnym miejscu w obszarze roboczym bez konieczności poruszania się. To idealne rozwiązanie w obszarach miejskich, gdzie przestrzeń jest ciasna, a manewry ograniczone.

Ich zdolność do pracy od jednego punktu do pokrycia całego terenu oraz fakt, że mogą być używane od pierwszego do ostatniego dnia projektu budowlanego, uczyniły z nich coraz bardziej atrakcyjną maszynę na plac budowy. Ładowarki teleskopowe obrotowe są często nazywane maszynami 3 w 1, ponieważ łączą w sobie cechy ładowarki teleskopowej z ruchomą platformą roboczą i dźwigiem. Dlatego zastosowania są głównie w budownictwie (80%), ale także w konserwacji przemysłowej.

Niezrównane wrażenia z kabiny
Jak we wszystkich produktach Bobcat, komfort operatora jest warunkiem wstępnym w nowych obrotowych ładowarkach teleskopowych, a innowacyjna opatentowana konstrukcja kabiny jest kluczem do bezpiecznej pracy na miejscu, zapewniając:

Środowisko pod pełnym ciśnieniem
100% filtracja powietrza
Ogrzewanie i klimatyzacja (z wyjątkiem TR40.180)
Duże okna dla optymalnej widoczności
Certyfikat ROPS / FOPS
Łatwo regulowana kolumna kierownicy
Wygodne, w pełni regulowane siedzisko
W kabinie wszystkie obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcat są wyposażone w duży, jasny ekran dotykowy z intuicyjnymi elementami sterującymi. Ustawienia maszyny są zarządzane na pięciu różnych stronach. Poruszanie się między tymi stronami jest niezwykle łatwe i intuicyjne za pomocą ekranu dotykowego lub przełącznika jog.

Wszechstronność osprzętu
W obrotowych ładowarkach teleskopowych Bobcat osprzęt jest prawie tak samo ważny jak sama maszyna, ponieważ zapewnia wszechstronność potrzebną na miejscu. Osprzętami są zwykle widły (dostarczane w standardzie), wysięgniki dźwigu, wciągarki lub wciągarki wysięgników, platformy dla ludzi i łyżki.

Większość nowych obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat jest wyposażona w zdalne sterowanie do obsługi maszyny z kosza dla ludzi podczas podnoszenia ludzi, a także do zdalnego sterowania maszynami, aby zwiększyć widoczność i precyzję pracy.

Łatwe w użyciu i bezpieczne
Ładowarki teleskopowe obrotowe Bobcat automatycznie rozpoznają osprzęt, z którym są sparowane, za pomocą technologii RFID, która również przesyła odpowiednie wykresy obciążenia na wyświetlacz. W rezultacie maszyna jest gotowa do bezpiecznej pracy w ciągu kilku sekund, a na ekranie dotykowym wyświetlany jest dynamiczny wykres obciążenia, który pozwala operatorowi mieć oko na środek ciężkości ładunku.

Strona Limit umożliwia również operatorowi ograniczenie strefy roboczej w trzech wymiarach i ograniczenie prędkości pracy w celu uzyskania maksymalnej kontroli i bezpieczeństwa.

Duży wybór opcji i zaawansowanych technologii
Aby zapewnić klientom idealną maszynę do ich potrzeb, Bobcat może zaoferować duży wybór dodatkowych opcji, z których wiele jest unikalnych na tym rynku, w tym:

Pilot z funkcją jazdy. Zapewnia to sterowanie radiowe wyposażone w ekran, który umożliwia zdalne sterowanie maszyną oraz zarządzanie fazami stabilizacji bezpośrednio z kosza. Skutkuje to zwiększoną produktywnością i wydajnością w operacjach wyciągarki, wysięgnika i platformy dla ludzi (między innymi).
Twin Power umożliwia korzystanie z maszyny bez uruchamiania silnika wysokoprężnego, utrzymując emisję na zerowym poziomie i zapewniając cichą pracę. Podłączając maszynę do zewnętrznego źródła zasilania (380 V), zapewnia to maszynie energię, umożliwiając jej wykonywanie wszystkich normalnych operacji podnoszenia i pozycjonowania ładunku. Silnik elektryczny 15 kW i pompa tłokowa 90 litrów / min gwarantują wydajność i precyzję wymaganą przy każdym ruchu.

Schemat nazewnictwa Bobcat
Biorąc jako przykład model TR60.250, obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcat są nazwane zgodnie z linią produktów [(T) elescopic (R) otary], udźwigiem (6,0 t) i wysokością podnoszenia (25 m).

Asortyment dla Europy obejmuje dziesięć modeli – obrotowe ładowarki teleskopowe TR40.180, TR50.180, TR50.210, TR50.250, TR60.210, TR60.250, TR70.260, TR60.300, TR60.350 i TR60.390 . W MEA i Rosji / WNP gama Bobcat obejmuje modele TR40.180, TR50.210, TR60.210 i TR60.250.

źródło: BOBCAT

Części zamienne BOBCAT

zestawy naprawcze silników, tłoki, pierścienie tłokowe, tuleje, panewki główne i korbowodowe, zestaw uszczelek, uszczelka pod głowicę, termostat, pompa wtryskowa, pompa wody, głowica, wał korbowy, wtryski, końcówki wtrysków, alternator, rozrusznik, termostat, …BOBCAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *