Nowa generacja obrotowych ładowarek teleskopowych firmy Bobcat

Silniki i części zamienne BOBCAT

Zainspirowany filozofią firmy „Next is Now”, Bobcat ogłosił znaczący rozwój firmy na rynku ładowarek teleskopowych. Bobcat współpracował z Magni TH z Włoch, aby wprowadzić rozszerzoną linię obrotowych ładowarek teleskopowych nowej generacji na rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce (EMEA) oraz w Rosji i krajach WNP.

Nowa gama obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat obejmuje dziesięć modeli zgodnych z normą Stage V na rynek europejski, o wysokości podnoszenia od 18 do 39 mi udźwigu od 4 do 7 ton. Uzupełniają je kolejne cztery modele z silnikiem Stage IIIA przeznaczone na Bliski Wschód, Afrykę i Rosję / WNP, o wysokości podnoszenia od 18 do 25 mi udźwigu od 4 do 6 ton.

Olivier Traccucci, starszy menedżer ds. Produktów w Bobcat Telehandler , powiedział: „Nasza nowa gama obrotowych ładowarek teleskopowych oferuje rozszerzony wybór modeli oraz zwiększoną wysokość podnoszenia i udźwig. Nowa seria oferuje najnowocześniejszą technologię, która kontynuuje motyw odkrywania na nowo, który jest podstawą naszej filozofii „Next is Now”. W rezultacie oferują zwiększoną wydajność 360 °, aby stworzyć najlepsze narzędzia do nawet najbardziej złożonych zadań związanych z obsługą placu budowy. Duży wybór ponad 20 osprzętu i różnych opcji gwarantuje również, że praca na wysokości nigdy nie była tak wszechstronna, wydajna, wygodna i bezpieczna. ”

Dostępna do zamówienia już teraz wraz z niektórymi maszynami już dostarczonymi w Europie, nowa gama obrotowych ładowarek teleskopowych firmy Bobcat została zaprezentowana podczas inauguracji online, która odbyła się 2 grudnia 2020 r. Była to kontynuacja strategii Next is Now przedstawionej po raz pierwszy w EMEA i Rosja / CIS na poprzednim wydarzeniu internetowym w październiku 2020 r., Podczas którego Bobcat wprowadził 48 produktów w 12 różnych kategoriach.

Rosnący rynek dla obrotowych ładowarek teleskopowych
Rynek obrotowych ładowarek teleskopowych stale rośnie na całym świecie. Na przykład w Europie rynek wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat o 23%, aw 2019 roku osiągnął po raz pierwszy ponad 3000 sztuk. W rzeczywistości 85% wielkości rynku światowego znajduje się w regionie EMEA.

Wynalezione na początku lat 90. obrotowe ładowarki teleskopowe mają obrotową wieżę i cztery stabilizatory, które umożliwiają im solidną pracę w miejscu z pełną wydajnością operacyjną. Obrót wieży o 360 ° umożliwia maszynom przenoszenie ładunków w dowolnym miejscu w obszarze roboczym bez konieczności poruszania się. To idealne rozwiązanie w obszarach miejskich, gdzie przestrzeń jest ciasna, a manewry ograniczone.

Ich zdolność do pracy od jednego punktu do pokrycia całego terenu oraz fakt, że mogą być używane od pierwszego do ostatniego dnia projektu budowlanego, uczyniły z nich coraz bardziej atrakcyjną maszynę na plac budowy. Ładowarki teleskopowe obrotowe są często nazywane maszynami 3 w 1, ponieważ łączą w sobie cechy ładowarki teleskopowej z ruchomą platformą roboczą i dźwigiem. Dlatego zastosowania są głównie w budownictwie (80%), ale także w konserwacji przemysłowej.

Niezrównane wrażenia z kabiny
Jak we wszystkich produktach Bobcat, komfort operatora jest warunkiem wstępnym w nowych obrotowych ładowarkach teleskopowych, a innowacyjna opatentowana konstrukcja kabiny jest kluczem do bezpiecznej pracy na miejscu, zapewniając:

Środowisko pod pełnym ciśnieniem
100% filtracja powietrza
Ogrzewanie i klimatyzacja (z wyjątkiem TR40.180)
Duże okna dla optymalnej widoczności
Certyfikat ROPS / FOPS
Łatwo regulowana kolumna kierownicy
Wygodne, w pełni regulowane siedzisko
W kabinie wszystkie obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcat są wyposażone w duży, jasny ekran dotykowy z intuicyjnymi elementami sterującymi. Ustawienia maszyny są zarządzane na pięciu różnych stronach. Poruszanie się między tymi stronami jest niezwykle łatwe i intuicyjne za pomocą ekranu dotykowego lub przełącznika jog.

Wszechstronność osprzętu
W obrotowych ładowarkach teleskopowych Bobcat osprzęt jest prawie tak samo ważny jak sama maszyna, ponieważ zapewnia wszechstronność potrzebną na miejscu. Osprzętami są zwykle widły (dostarczane w standardzie), wysięgniki dźwigu, wciągarki lub wciągarki wysięgników, platformy dla ludzi i łyżki.

Większość nowych obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat jest wyposażona w zdalne sterowanie do obsługi maszyny z kosza dla ludzi podczas podnoszenia ludzi, a także do zdalnego sterowania maszynami, aby zwiększyć widoczność i precyzję pracy.

Łatwe w użyciu i bezpieczne
Ładowarki teleskopowe obrotowe Bobcat automatycznie rozpoznają osprzęt, z którym są sparowane, za pomocą technologii RFID, która również przesyła odpowiednie wykresy obciążenia na wyświetlacz. W rezultacie maszyna jest gotowa do bezpiecznej pracy w ciągu kilku sekund, a na ekranie dotykowym wyświetlany jest dynamiczny wykres obciążenia, który pozwala operatorowi mieć oko na środek ciężkości ładunku.

Strona Limit umożliwia również operatorowi ograniczenie strefy roboczej w trzech wymiarach i ograniczenie prędkości pracy w celu uzyskania maksymalnej kontroli i bezpieczeństwa.

Duży wybór opcji i zaawansowanych technologii
Aby zapewnić klientom idealną maszynę do ich potrzeb, Bobcat może zaoferować duży wybór dodatkowych opcji, z których wiele jest unikalnych na tym rynku, w tym:

Pilot z funkcją jazdy. Zapewnia to sterowanie radiowe wyposażone w ekran, który umożliwia zdalne sterowanie maszyną oraz zarządzanie fazami stabilizacji bezpośrednio z kosza. Skutkuje to zwiększoną produktywnością i wydajnością w operacjach wyciągarki, wysięgnika i platformy dla ludzi (między innymi).
Twin Power umożliwia korzystanie z maszyny bez uruchamiania silnika wysokoprężnego, utrzymując emisję na zerowym poziomie i zapewniając cichą pracę. Podłączając maszynę do zewnętrznego źródła zasilania (380 V), zapewnia to maszynie energię, umożliwiając jej wykonywanie wszystkich normalnych operacji podnoszenia i pozycjonowania ładunku. Silnik elektryczny 15 kW i pompa tłokowa 90 litrów / min gwarantują wydajność i precyzję wymaganą przy każdym ruchu.

Schemat nazewnictwa Bobcat
Biorąc jako przykład model TR60.250, obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcat są nazwane zgodnie z linią produktów [(T) elescopic (R) otary], udźwigiem (6,0 t) i wysokością podnoszenia (25 m).

Asortyment dla Europy obejmuje dziesięć modeli – obrotowe ładowarki teleskopowe TR40.180, TR50.180, TR50.210, TR50.250, TR60.210, TR60.250, TR70.260, TR60.300, TR60.350 i TR60.390 . W MEA i Rosji / WNP gama Bobcat obejmuje modele TR40.180, TR50.210, TR60.210 i TR60.250.

źródło: BOBCAT

Części zamienne BOBCAT

zestawy naprawcze silników, tłoki, pierścienie tłokowe, tuleje, panewki główne i korbowodowe, zestaw uszczelek, uszczelka pod głowicę, termostat, pompa wtryskowa, pompa wody, głowica, wał korbowy, wtryski, końcówki wtrysków, alternator, rozrusznik, termostat, …BOBCAT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *